תרגום מאת: מרום שרון

 

א. הכרזת שליחות

Franklin Furnace פרנקלין פרנס יוצאת לשליחות עולמית למען אמנות אוונגרדית בטוחה.

 

ב. תקציר של סקירה היסטורית של פרנקלין פרנס.

נוסד ב-1976 במטרה לשרת אמנים אשר בחרו בהוצאה לאור כאמצעי אמנותי דמוקרטי ואשר לא זכו לתמיכת הארגונים האמנותיים הקיימים. וכך מלכתחילה האנרגיות של פ.פ. התרכזו בשלושה אספקטים של תכנון המבוססים על ארעיות, כגון; אוסף ספרי אמן; תכנית של אמני מיצג בתחילת דרכם; ארגון תערוכות המבוססות על אמנות בת-חלוף (ארעית); היינו, עבודות הקשורות למיקום ספציפי ואשר בוצעו ע"י אמנים עכשוויים; תערוכות היסטוריות ועכשוויות של ספרי אמנים ושל אמנות בת-חלוף, אפמרית.

במשך עשרים השנים האחרונות, פ.פ. רכשה לה שם לאומי ובינלאומי כמאתרת אמנים אשר שינו מושגים הדנים באמנות העכשווית; היא הקימה תערוכות מדעיות שייצגו את ההיסטוריה של הפעילות האונגרדית של המאה ה-20; הוא ניצב למען זכויות האמנים לחופש ביטוי כערובה לחוקה הראשונה ( First Amendment ).

פ.פ. איפשר למספר רב של אמנים להציג את תערוכתם הראשונה בניו-יורק, מביניהם אפשר לציין את אידה אפלברוג, גילום ביג'ל, דרה בירנבאום, וילי קול, ג'ימס קולמן, ג'ני הולצר, ברברה קרוגר, מט מוליגן, קריסטוף וודיצ'קו; ומבין אמני המיצג אשר קיבלו חשיפה ראשונה בפ.פ. אפשר לציין את אריק בוגוזיאן, דיוד קאל, קרן פינלי, גילרמו גומז-פנה, רובי מקקאולי, תאודורה סקיפיטרס, מיכאל סמית ופול זלום. בנוסף לכך תוכנית פ.פ. באמנות המיצג איפשרה לאמנים יותר מבוססים כמו ויטו אקונצ'י, לורי אנדרסון, קרל אנדרה, ג'ניפר ברלט, לי בראור, ריצ'ארד פורמן, וויליאם פופ.ל, ווויליאם ווגמן להתנסות באמצעים אשר במסגרות מקובלות היו נחשבות לבלתי מתקבלות על הדעת; התנסויות אשר משכו קהל בלתי רגיל.

מבין האמנים דוברי העברית שהציגו בפ.פ. נכללת האמנית מרים שרון (אמנית פרויקטים סביבתיים ואקולוגיים).

בתוכנית התערוכות של פ.פ. נכללות תערוכות מג'וריות של אמנות בת-חלוף כגון ספרים והדפסים קוביסטים; תנועת הפלקסוס ואמנות סמיג'דט רוסית. כמו כן נערכו תערוכות ביקורתיות אשר תרמו ללימודי היסטוריה של מדעי האמנות.

ב-2006 פ.פ. החל שותפות עם ARTstor בפרוייקט משל Andrew W Mellon Foundation במטרה להפוך את אוספי הארכיון לזמינים באמצעות האינטרנט לשימוש מתלמדים וחוקרים מרחבי העולם.

 

ג. מילגות עבור אמנים

בכל שנה פ.פ. מאפשר מילגות בשתי קטגוריות; (1) המלגה של פ.פ. לאמנות המיצג שתומכת באמני מיצגים בתחילת דרכם והמאפשרת להם לבצע עבודה מרכזית בניו יורק. (2) "העתיד של העכשווי" היא מילגה המאפשרת יצירת אמנות חיה באינטרנט, היינו, עבודה שמגייסת את האינטרנט כמדיום אמנותי.

גובה המילגות נע בין 5000 – 2000 $. אמנים מרחבי העולם מוזמנים להגיש מועמדות. רק באנגלית, בבקשה.

לפ.פ. אין אוצר/ת; בכל שנה יש צוות אמנים אשר בודקים את ההצעות. אנחנו מאמינים בשיטת הצוות הפועל באופן שיוויוני במטרה לאפשר לסוגי אמנים שונים, מכל העולם, הזדמנות שווה להצגת עבודותיהם.

 


כיצד להגיש מועמדות:

http://franklinfurnace.org/artists/index.php

כל המועמדים מתקבלים אוטומטית לקבלת מילגות בשתי הקטגוריות. בכל שנה משתנה צוות השופטים ובכך גם מושגי ההגדרות בהקשר למושגי "אמנים מתחילים", "אמנות מיצגים", ו"אמנות חיה באינטרנט". וכך שאם העבודות אינן מתקבלות בפעם הראשונה, נא לנסות שנית בפעם אחרת...

 

ד. נא לחתום עבור קבלת הרשימה השבועית ב- e-mail . Goings-On של פ.פ. הוא שבועון – E באנגלית, שנשלח כל שבוע, ללא תשלום, לאלפי מינויים בינלאומיים. שבועון שהפצתו החלה ב-2001.

ה- Goings On מכיל ידע על פעילות בינלאומית ולאומית של אמנים "בוגרי פ.פ.", חברים של פ.פ. אתם יכולים להצטרף לרשימה של פ.פ. ולשלוח את שמכם וה- e-mail שלכם ל- mail@franklinfurmance.org.

אנא הודיעו לנו באם אתם אמנים וכיצד שמעתם עלינו. כמו כן, שלחו לנו את כתובתכם. פ.פ. שומר על מידע זה באופן פרטי ואינו מעבירו הלאה.

 

תודה לכם